Invisalign®

Invisalign® Zapraszamy na bezpłatną konsultację wstępną!

to najbardziej innowacyjny i zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie. Każdy szczegół ich konstrukcji służy jednemu celowi –uzyskaniu wymarzonego przez Ciebie uśmiechu. Dzięki nowemu uśmiechowi wykorzystasz swój cały potencjał.

Nie musisz zmieniać swojego trybu życia, nie musisz dostosowywać się do aparatu. To nakładki dostosują się do Ciebie. Żyjesz swoim naturalnym torem, a tymczasem system Invisilign dyskretnie prostuje Twoje zęby.

Klinika oferuje również klasyczne aparaty ortodontyczne w cenie już od 6 000 zł. 
Wybierz ofertę, która idealnie pasuje właśnie do Twoich potrzeb! 

Efekty leczenia są szybkie i spektakularne.
Pierwsze efekty zobaczysz już po 1-2 tygodniach.

przebieg leczenia

01

plan leczenia

Certyfikowany lekarz Invisalign®, dr n. med. Marzena Pucek, podczas pierwszej wizyty w Klinice Pięknego Uśmiechu, szczegółowo omówi Twoje problemy ze zgryzem i przeprowadzi wywiad medyczny.

Leczenie zgryzu metodą Invisalign® można zastosować u większości pacjentów, od leczenia prostych wad zgryzu, po bardzo skomplikowane, zarówno u nastolatków, jak i dorosłych. Efekty jakie można osiągnąć podczas leczenia są imponujące. Jednak każda wada zgryzu jest inna i powinna zostać skonsultowana indywidualnie.

Podczas specjalistycznej konsultacji lekarz określi rodzaj wady i zakwalifikuje do korekcji aparatem Invisalign® . W trakcie spotkania udzieli szczegółowych informacji o przebiegu i czasie leczenia, jego kosztach oraz odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.

W pierwszym etapie konieczne jest wykonanie dokumentacji medycznej niezbędniej do dalszego leczenia. W Naszej Klinice wykonujemy wszystkie niezbędne badania rentgenowskie: zdjęcie teleboczne, pantomogram czy CBCT stawów skroniowo-żuchwowych (badanie 3D) w zależności od wskazań i rodzaju wady.
Wykonana zostanie również dokumentacja fotograficzna (wewnątrzustne i zewnątrzustne) oraz skan cyfrowy aparatem 3Shape. Jest to nic innego, jak szybkie skanowanie optyczną końcówką i trójwymiarowa wizualizacja zębów w czasie rzeczywistym. Technologia skanowania eliminuje konieczność pobieranie wycisków, procedur zwykle nielubianych przez pacjentów.

Po wykonaniu modelu cyfrowego, który tworzy się ze skanu, za pomocą specjalnego programu komputerowego lekarz przedstawia przestrzenny model uzębienia. W oparciu o badania diagnostyczne, wywiad medyczny i oczekiwania pacjenta lekarz ustala plan leczenia.

zobacz więcej
02

nakładki

W oparciu o wirtualny model 3D i ustalony plan leczenia, specjalistyczne Laboratorium Invisilign przygotowuje indywidualnie nakładki dopasowane do zębów pacjenta. Nakładki wykonane są z najlepszych, antyalergicznych materiałów – termoplastyczny, przezroczysty silikonu, nie podrażnia policzków, ani dziąseł.

Podczas kolejnej wizyty pacjent otrzymuje swój pierwszy komplet nakładek i dokładne zalecenia użytkowania aparatu.

Nakładki są łatwe i komfortowe w noszeniu i nakładaniu, bez problemu mogą zostać wyjęte i założone ponownie przez pacjenta.

-Pacjent powinien nosić nakładki 20-22h na dobę zdejmując je jedynie np. podczas jedzenia czy zabiegów higienizacyjnych.
-Ich wymiana następuje zgodnie z ustaleniami, co 7-10 dni.

Z każdym dniem ich noszenia zęby stopniowo i delikatnie przesuwają się na nowe miejsca. To pewna droga do piękniejszego uśmiechu.

zobacz więcej
03

wizyty kontrolne

Pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne co 12-15 tygodni, zgodnie z ustalonym harmonogramem.
System nakładek nie wymaga specjalistycznych procedur, w przeciwieństwie do klasycznego leczenia. Ogromną zaletą jest eliminacja dyskomfortu i stresu pacjenta związanego z wymianą zamków, drutów czy ligatur jak przy klasycznym aparacie oraz skrócenie czasu ich trwania. Podczas wizyty lekarz kontroluje przebieg leczenia porównując go z ustalonym wcześniej planem 3D. Wydaje również nakładki na kolejne tygodnie leczenia.

04

leczenie retencyjne

Leczenie retencyjne jest niezmiernie ważne dla zachowania długotrwałego efektu idealnego zgryzu. Po zakończonym leczeniu wykonywane są transparentne szyny, które mają za zadanie stabilizować ustawienie zębów.
Lekarz, w zależności od wady i czasu leczenia indywidualnie dobiera rodzaj i czas użytkowania aparatów retencyjnych.

smile

Zrób sobie selfie i w 60 sekund zobacz, jak możesz wyglądać po leczeniu Invisalign.
Po kliknięciu w SmileView, uruchomi się nasza aplikacja online.

SmileView

lekarz prowadzący

face

Certyfikowany lekarz Invisalign®,
dr n. med. Marzena Pucek,

specjalista I stopnia stomatologii ogólnej i II stopnia ortodoncji, doświadczenie w zakresie IN V zdobywała na licznych kursach w kraju i za granicą m.in. uczestniczyła w Światowym Kongresie Ortodontów w Londynie.

Pani Doktor należy również do grupy FACE Poland. Jest to organizacja skupiająca lekarzy ortodontów, którzy ukończyli dwuletnią szkołę FACE i w swojej pracy stosują filozofię Ronalda H. Rotha. Kluczem do sukcesu nowoczesnej ortodoncji jest idealny efekt estetyczny i prawidłowa okluzja. Ta prestiżowa szkoła pozawala spojrzeć na leczenie ortodontyczne kompleksowo i nowocześnie, nie tylko opierając się na estetyce , ale również prawidłowym funkcjonowaniu zgryzu i stawów skroniowo-żuchwowych.

Dlaczego metoda Invisalign®

Unikatowy, nowoczesny system
korekty zgryzu.

Transparentne, niewidoczne
i komfortowe nakładki.

Spełnią oczekiwania najbardziej
wymagającego pacjenta.

Idealna estetyka, która zastępuje
klasyczne, klejone zamki ortodontyczne.

Niewidoczny aparat na zęby

Nakładki Invisalign® są niemal niewidoczne. To idelane rozwiązanie dla aktywnych zawodowo, wymagających i szukających wysokoestetycznych rozwiązań

Leczenie jest krótsze

Wykonanie planu leczenia w początkowej fazie spotkań czyni je przewidywalnym, zaplanowanym i powala osiągać efekty w krótszym czasie.

Higiena jamy ustnej

Perfekcyjne wykonanie nakładek pozawala na swobodne ich zdejmowanie przed spożywaniem posiłków i wykonywaniem zabiegów higienizacyjnych. Po zdjęciu nakładek można dokładnie szczotkować i nitkować wszystkie zęby. Wszystkie zabiegi mogą być wykonywane analogicznie jak przed rozpoczęciem leczenia.

Rzadsze wizyty u ortodonty

Pacjent powinien pojawiać się w gabinecie ortodontycznym co 12-15 tygodni. W tradycyjnej metodzie ortodonta zaprasza co miesiąc na wizytę kontrolną.

Bez bólu

Leczenie w Klinice Pięknego Uśmiechu jest praktycznie bezbolesne – podczas leczenia są przykładane mniejsze siły niż w leczeniu tradycyjnym.

Przewidywane efekty na początku leczenia

System Invisalign® umożliwia zobaczenie wirtualnych wyników i planu leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem, dzięki temu pacjent widzi oczekiwane przemieszczenia zębów i ostateczne wyniki leczenia.

Brak metalowych zamków
i drutów

Podczas leczenia niewidocznymi nakładkami brak jest metalowych zamków i drutów. Oznacza to, że pacjent spędza mniej czasu w gabinecie lekarza Kliniki Pięknego Uśmiechu podczas wizyt kontrolnych.

Brak wyrzeczeń dotyczących diety

Nakładki Invisalign® są zdejmowane podczas leczenia, a więc można bez przeszkód jeść ulubione potrawy i pić różne napoje.

Zachowanie dotychczasowych aktywności

W trakcie leczenia nie ma praktycznie żadnych ograniczeń.

Metodę Invisalign® w Klinice Pięknego Uśmiechu wybierają również pacjenci mieszkający na stałe za granicą. Nie mogą pozwolić sobie na comiesięczne wizyty, ale dzięki systemowi nakładek mają je zawsze przy sobie i indywidualnie ustalają wizyty kontrolne z lekarzem. Nasi pacjenci to także aktorzy, muzycy oraz sportowcy. Leczenie niewidocznymi nakładkami umożliwia komfortową pracę, poprawną wymowę, grę na instrumentach dętych czy treningi z zakresu sportów urazowych.

Cennik leczenia

Invisalign Express

Niewielkie wady zębowe
7000 zł

Cena w 36 ratach: 274 zł
Procedura nie jest refundowana przez NFZ
Od 7 do 14 tygodni leczenia
7 nakładek góra i 7 nakładek dół
Obejmuje małe wady zębowe np. estetyczne poprawki uśmiechu, poprawki po wcześniejszym leczeniu ortodontycznym.
Nie obejmuje wad zgryzowych

Invisalign Lite

Średnie wady zębowe
14000 zł

Cena w 36 ratach: 528.88 zł
Procedura nie jest refundowana przez NFZ
Od 14 do 28 tygodni leczenia
14 nakładek góra i 14 nakładek dół
Obejmuje leczenie wszystkich wad zębowych i zgryzowych.
Oba łuki zębowe.

Invisalign Full

Wszystkie wady zębowe
16000 zł

Cena w 36 ratach: 604.43 zł
Procedura nie jest refundowana przez NFZ
Od 28 tygodni leczenia
Nielimitowana liczba nakładek góra i dół
Obejmuje leczenie wszystkich wad zębowych i zgryzowych.
Oba łuki zębowe.

Retencja

Oba łuki zębowe
2500 zł

Cena w 36 ratach: 94.44 zł
Procedura nie jest refundowana przez NFZ
Higienizacja, dokumentacja, diagnostyka rtg, retencja
3 lata (3 komplety szyn )
Pozwala zachować piękny uśmiech do 5 lat po leczeniu
ortodontycznym

Klasyczny aparat ortodontyczny

Wszystkie wady zębowe
6000 zł

Cena w 36 ratach: 226.66 zł
Procedura nie jest refundowana przez NFZ
Leczenie klasycznym aparatem ortodontycznym jest odpowiedzią na zaawansowane wady zgryzu.
Do ceny leczenia klasycznego należy doliczyć koszt okresowych wizyt kontrolnych.

Pierwsza konsultacja lekarska

Dla pacjentów Invis
Bezpłatna

Masz do nas pytanie?

zadzwoń teraz!
UMÓW WIZYTĘ ONLINE
Narutowicza 68
20-013 Lublin
Godziny otwarcia
Pn - Pt: 8.00-20.00
Płatność
gotówka, PayDent, MediRaty